KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12398136
nr 1239 8136
Akke Hugh Malmeström
(1894-1968), Sverige
Akvarell, "Café de la Rotrande Paris", signerad. 36x38
Akke Hugh Malmeström, svensk målare, grafiker och konsthantverkare, född 1894 i Göteborg, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 4 mars 2019
kl 19:38:29
300 kr
350 kr
400 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.300 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Akke Hugh Malmeström
Läs mer om Akke Hugh Malmeström